טיפים להגנה מאש

החל משנת 2012 חייבים כל בית ודירה חדשים בהתקנת גלאי עשן ומטפה אבקה 3 ק"ג. הוראות מפקד כיבוי ראשי עולות בקנה אחד עם הנחיות הרשויות וכדאי לאמץ אותן בליווי הטיפים הבאים:

א. ודאי ניקיון סביב הכיריים, התנור והמיקרוגל - שאריות שומן ומזון גורמות לרוב השריפות במטבחים ברחבי הארץ. טיפ פשוט כמו שמירה על ניקיון סביב הכיריים, התנור והמיקרוגל יכול לחסוך לכם הרבה מאמץ ועוגמת נפש. נקו את האיזורים הללו לעיתים קרובות ושפרו את רמת הבטיחות בבית.
ב. התקינו גלאי עשן - יש מגוון רחב של גלאי עשן המיועדים לשימוש ביתי. תוכלו לבחור התקן ידני, גלאי אופטי, גלאי קרן, גלאי יניקה וגם גלאי חום או גלאי להבה. הגלאי הוא הרכיב שאמור לכבות את השריפה והוא גם אחראי על מתן התרעה לרשויות. התקנה של גלאי תאפשר לכם לישון בשקט בלילה ולהגן על משרדים, עסקים וחנויות.
ג. היזהרו משאיפת עשן - רוב נפגעי השריפות נפגעים מהעשן והרעלים שהם שואפים. הטיפ בהקשר הזה הוא קודם כל לפנות את האיזור מוקדם ככל האפשר, אך במקביל גם להימנע ולהיזהר משאיפת עשן. פנו ילדים ותינוקות ונשמו דרך מגבת נקייה עד שתצאו לאוויר הפתוח.
ד. מסרו את המטפה לטכנאי מוסמך לביקורת - השתמשת במטפה כדי להתגבר על שריפה קטנה בבית, בדירה או בחנות? מסרו אותו לטכנאי מוסמך. תפקידו של הטכנאי הוא לבצע ביקורת על המטפה ובמידת הצורך להטעין אותו מחדש. כך תוכלו גם להבטיח עמידה בהוראות החוק ותמנעו מסנקציות.

איזה גלאי עשן ואמצעי בטיחות כדאי להתקין בדירות?

הטיפ החשוב ביותר להגנה מאש הוא להתאים מערכות גילוי וכיבוי עשן לצרכים הספציפיים. למרות שיש סוגים שונים של גלאי עשן, לא כולם מתאימים לדירה או לבית שלכם. סביר להניח שתצטרכו לבדוק אנשי מקצוע לפחות פעם אחת כדי לבצע את ההתאמה. התעניינו מולם לגבי הוראות בטיחות באש וערכו גם השוואת מחירים.

לסיכום, הגנה מאש מתחילה בהגברת המודעות אך יש לה גם היבטים מעשיים. השתמשו בציוד הנכון והגנו על הבית.

תגובות

פוסטים פופולריים מהבלוג הזה

מטפים בצפון

כל מה שצריך לדעת על התקנת גלגלון כיבוי אש

יועץ בטיחות אש