כיצד אפשר לזהות מערכות גילוי אש איכותיות וטובות?

אחת הסכנות הגדולות ביותר שקיימות כיום לאדם, היא סכנת השריפה. חשוב לציין שבניגוד למה שמקובל לחשוב זו לא האש עצמה שמסוכנת - אלא רוב האנשים נפגעים קודם כל משאיפת העשן, בעוד שמהאש לרוב קל יותר להתחמק. לכן, חשוב מאד להתקין מערכות גילוי אש בבית ובמקום העבודה שלכם, כדי שבמקרה של שריפה תקבלו התראה מהירה שתאפשר לכם לתת מענה מהיר. אולם, איך בכלל אפשר לבחור במערכות האיכותיות? הנה כמה דברים שיעזרו לכם לבחור.


הסימנים למערכות מקצועיות

       תקן - קודם כל, כשבוחרים מערכות גילוי אש, תמיד חשוב לשים לב לתקן שלהן. יש לוודא שיש להן את התקן המתאים של מכון התקנים הישראלי, וכדאי מאד לבחון גם תקנים נוספים - למשל של מכון התקנים האמריקאי, של מכון התקנים של האיחוד האירופי, של מכון התקנים היפני ושל מכון התקנים האוסטרלי - רצוי שיהיו לפחות שניים מהרשימה הנ"ל כדי שתוכלו לדעת שמדובר על מכשיר איכותי שנבדק היטב במגוון מדינות.
       השתמשו בשירותי ייעוץ - לא צריך לבחור מערכות גילוי אש באופן עיוור מבלי שיש לכם מושג בכלל על טיב המערכת. רצוי מאד להיעזר בשירותי ייעוץ בתחום של כיבוי אש וגילוי אש. פנו ליועץ בטיחות מהתחום ושאלו אותו מהו הדגמים שעליהם הוא ממלית. מדובר על גורם מקצועי שמכיר היטב את רכיבי המערכות השונות, ולכן יוכל לספק לכם המלצה טובה.
       מחובר למערכות נוספות - תמיד מומלץ לבחור מערכות גילוי אש שמחוברות למערכות נוספות כך שהמענה יהיה מקיף. כך למשל, המערכת לא רק תפעיל אזעקה - אלא גם תתריע במהירות לכוחות הביטחון על שירפה. אם גם אפשר לחבר את המערכת לגילוי האש לא מערכת לכיבוי אש - מוטב שכך יהיה.

וכך שומרים על הביטחון


בשורה התחתונה, ברגע שאתם בורחים מערכת איכותית לגילוי אש, אתם מבטיחים בעצם את החיים לעצמכם ולכל שאר האנשים בבית ובעסק - ולכן זו בחירה שאסור להקל בה ראש.

תגובות

פוסטים פופולריים מהבלוג הזה

כל מה שצריך לדעת על התקנת גלגלון כיבוי אש

מטפים בצפון

יועץ בטיחות אש