לקראת חנוכה - כך תיזהרו עם ילדים בסביבת אש

חנוכה הוא אחד החגים המהנים ביותר שיש ומסביב לסופגניות ולחנוכיות אורבות גם סכנות רבות. יש הרבה דרכים להיפצע בחג האורות והגיע הזמן ללמוד מהן הסכנות וכיצד ניתן להימנע מהן.

אור קטן שהופך לאור איתן

מכירים את זה שאתם רואים אש קטנה ובטוחים שזו שריפה, ורק אחרי כמה מבטים אתם מבינים שמדובר בלהבה מבוקרת של מישהו שעושה קומזיץ בחוץ או בגינה או בבישול נורמלי לחלוטין? בחנוכה החשש הזה יקרה לכם בכל יום כי אנשים רבים מדליקים חנוכיות והלהבות הקטנות האלו יכולות להיות מאוד מלחיצות, בעיקר אם יש אנשים שלפי המסורת מניחים אותן על אדן החלון. יש כמה דברים שכדאי להכיר לקראת החג כדי שהסכנות יפסחו עליכם, בעיקר כשמדובר בילדים.

לקראת חנוכה - כך תיזהרו עם ילדים בסביבת אש

·         לפי המסורת צריך להציב את החנוכייה על אדן החלון תחנות כיבוי האש חושבות אחרת. אסור בשום פנים ואופן להניח חנוכייה על אדן החלון כי הרוח עלולה להפיל אותה ולגרום להצתה בכל הבית ובמקרים אחרים ליפול החוצה וליצור נזק רב שיכול להיות אך גדול יותר.
·         באופן כללי אל תשאירו את החנוכייה דולקת בבית לבד גם אם אתם שנייה קופצים לשכן לשתות קפה, גם אם יש לכם מערכת גילוי אש בבית.
·         הילדים שלכם אוהבים להשתתף במסורות של עם ישראל אך עם כל הכבוד לרצונות שלהם אל תתנו להם להדליק את הנרות אם הם לא בהשגחה מלאה שלכם ולא ערוכים לכך. גם אם החלטתם לתת לילד שלכם להדליק את החנוכייה תסבירו לו כמה דקות שלמות לפני כן מהי האש, מדוע היא כל כך מסוכנת, מה האסונות שיכולים לקרות ומדוע אסור לו בשום פנים ואופן לגעת בחנוכייה ובכלל להתקרב אליה שאתם לא בסביבה ומאשרים לו.

סביבה סטרילית לחנוכייה

הרחיקו חפצים מסביבת החנוכייה והקפידו להניח אותה באזור שאינו כולל חומרים דליקים. להניח את החנוכייה על מפה זה לא רעיון חכם כמו גם ליד שרוול מפיות נייר שיכול להידלק אפילו בלי שהחנוכייה נפלה. מערכת גילוי אש יכולה להתריע בפניכם רק כשמאוחר מידי וזה לא שווה את הסיכון.

from a-danan.tumblr Feed

תגובות

פוסטים פופולריים מהבלוג הזה

כל מה שצריך לדעת על התקנת גלגלון כיבוי אש

מטפים בצפון

יועץ בטיחות אש