מערכות כיבוי אש לוועדי בתים

הצורך בשמירה על חיי אדם לא פוסח במדינתנו הקטנה ולמרות איומי טרור, איומים ממדינות שכנות ומאיראן, איומי רעידות אדמה שנשמעים לעתים ועוד אסונות גדולים שיכולים להגיע בכל עת, לעתים זוהי השריפה שיכולה להשמיד ציוד רב ולפגוע בצורה נואשת בחיי אדם. גם בעסק, גם במפעל וגם אצלכם בבית חשוב להתגונן היטב ומערכת גילוי אש היא זו שתספק לכם את ההגנה שאתם צריכים.מה כוללת המערכת ואלו סוגי מערכות קיימות?

מערכת וציוד כיבוי אש היא מערכת שלפי החוק חייבת להימצא בכל עסק, בכל מפעל וגם בכל בית דירות. לגבי הבית הפרטי שלכם החוק לא מתייחס ואם אתם רוצים להיות מוגנים עליכם לשנס מותניים ולבצע את סקירת השוק מיוזמה שלכם בלבד, דבר שמומלץ לכל אחד. מערכות אלו מתחלקות למערכת לגילוי אש ומערכת לכיבוי אש כאשר יש מערכות משולבות שהן מספקות את ההגנה הטובה מכולן. מערכת גילוי אש מכילה גלאי עשן שמפוזרים בצורה נכונה במבנה ודואגות להתריע בפניכם ובפני כוחות הכיבוי מתי פורצת שריפה, בהתאם לדרישתכם ולסוג המערכת.

מערכות כיבוי אש לוועדי בתים

·         מערכת כיבוי אש היא בדרך כלל מערכת של ספרינקלרים כאשר מדובר בפתרון הטוב ביותר מכמה סיבות פשוטות. ראשית, הספרינקלרים פועלים באופן אוטומטי ואין צורך להפעיל אותם במיוחד. שנית, הספרינקלרים מפוזרים בצורה טובה בכל חלקי המבנה וכך מכבים את האש במהירות במקום לרוץ להביא מטף או לשחרר את צינור כיבוי האש. בנוסף, הספרינלקרים יכולים להתיז את המים על אזורים ספציפיים בלבד לפי אזור פרוץ השריפה.
·         מערכת כיבוי אש כוללת גם ארון כיבוי אש שבו יש צינור מים גדול שיכול להגיע לכל הקומה וכשהוא לא יכול להגיע לאזור מסוים, צינור אחר מאזור אחר יכסה את האזור בעצמו. גם מטפים נכנסים לתמונה והם דואגים שהבניין תמיד יהיה ערוך לכל מקרה.

תנאי הכרחי בחוק

החוק בישראל מתייחס למערכות כיבוי וגילוי אש בחומרה וכיום אי אפשר לקבל טופס 4, טופס לאישור אכלוס הבניין, בלי חברה לניהול ואחזקת מבנים כיוון שזו אחראית על המבנה כולו כחלופה לוועדי הבתים כשמדובר על מבנים גדולים מאוד שאי אפשר לנהל אותם בדמוקרטיה ישירה כמו בבניינים קטנים. החברה היא זו שאחראית לדבר עם חברה להתקנת מערכת גילוי אש וגם לבצע את כל בדיקות התקינות והתיקונים הרלוונטיים.

from a-danan.tumblr Feed
תגובות

פוסטים פופולריים מהבלוג הזה

כל מה שצריך לדעת על התקנת גלגלון כיבוי אש

מטפים בצפון

יועץ בטיחות אש